Primary Inter Class Competition

 
LIST OF FIRST PRIZE WINNERS   2009-2010
Pre-Primary - A
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Roshini Malhotra English Story Telling, English Solo Recitation 2
2 Bhavishya Sharma Hindi Solo Recitation 1
Pre-Primary - B
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Himansh English Story Telling 1
2 Gunansh Kochhar English Solo Recitation 1
3 Ayush Arora Hindi Solo Recitation, 100% Attendance 2
Pre-Primary - C
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Vipul Gupta English Story Telling 1
2 Vanshika Sharma English Solo Recitation 1
3 Deepika  Hindi Solo Recitation 1
Pre-Primary - D
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Aryan Ranjan English Story Telling 1
2 Kaustav Singh English Solo Recitation 1
3 Simar Kakkar Hindi Solo Recitation 1
Class I A
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Gautam Narula English Handwriting, Object Speaking,Hindi Story Telling, Hindi Handwriting 4
2 Akarsh Maurya Hindi Story Telling 1
3 Srishti Nangia English Story Telling 1
Class I B
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Ilma Shah English Handwriting 1
2 Harsh Preet Singh Hindi Story Telling 1
3 Harsh Chaudhary On the Spot Painting 1
4 Kanan Sharma Object Speaking 1
5 Rhea Kapoor Hindi Handwriting 1
Class I C
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Jatin Kumar Doonga English Handwriting 1
2 Saksham Shil Hindi Story Telling 1
3 Sarthak Aggarwal Object Speaking 1
4 Anshul Alok Hindi Handwriting 1
Class I D
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Bhomik Kharbanda English Handwriting, Hindi Story Telling, Hindi Handwriting 3
2 Anushka Jain Object Speaking 1
Class II A
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Astu Sahrawat English Story Telling 1
2 Vishali Vardhan English Handwriting 1
3 Suvansh Pathak Festival Talk, English Object Speaking 2
4 Tejal  Maths Quiz 1
5 Akriti Manoja Maths Quiz, GK Quiz 2
6 Sanya Anand GK Quiz 1
7 Mohika Sawhney On the Spot Painting, Hindi Handwriting 2
8 Saksham Aggarwal Fancy Dress 1
9 Yash Jain GK Quiz, Fancy Dress 2
10 Devansh Sharma GK Quiz 1
Class II B
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Arko Sardar English Story Telling, Object Speaking 2
2 Kirti Verma English Handwriting 1
3 Prachi Gupta Festival Talk, 100% Attendance 2
4 Kunal Gupta Fancy Dress 1
5 Mayank Kumar Hindi Handwriting 1
6 Preet Gumber Solo Singing 1
Class II C
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Saloni Sharma English Story Telling 1
2 Kushagra Gupta English Handwriting 1
3 Ruchir Gaur Festival Talk 1
4 Aditya Thakur Fancy Dress 1
5 Muskaan Jain Hindi Handwriting, 100% Attendance 2
Class III A
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Sarthak Aggarwal English Story Telling,Hindi Story Telling,Maths Quiz,Computer PaintBrush, Fancy Dress 5
2 Hardik Kritik Vohra English Handwriting, Picture Composition, Festival Talk 3
3 Aman Fancy Dress 1
4 Bobby Bhatia Maths Quiz 1
Class III B
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Smriti Gulyani English Story Telling, Hindi Story Telling, GK Quiz 3
2 Nikhil Chauhan Picture Composition 1
3 Vanshika Gupta GK Quiz, English Handwriting, 100% Attendance 3
4 Pranav Goyal GK Quiz 1
5 Manish Singhal GK Quiz 1
6 Anirudh Khandelwal Computer Paintbrush 1
7 Rudransh Malhotra Fancy Dress 1
8 Vanshika Sain Hindi Handwriting 1
Class III C
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Avni Verma English Story Telling, SpellingBee 2
2 Harshil Gupta English Handwriting, Hindi Handwriting, Computer Paintbrush 3
3 Vidhi Gupta Picture Composition, Hindi Story Telling 2
4 Mayank Surya Festival Talk 1
5 Karan Kapoor Fancy Dress 1
6 Bhavika Garg 100% Attendance 1
Class III D
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Janvi Sachdeva English Story Telling, Picture Composition, Fancy Dress 3
2 Om Kapoor English Handwriting 1
3 Arushi Thakur Hindi Story Telling 1
4 Manpreet Sekhon Computer Paintbrush 1
5 Keshav Gupta On the Spot Painting 1
6 Hardik Kundra Solo Singing 1
7 Akshay Nagpal Computer Paintbrush 1
Class IV A
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Tisha Chhabra Slogan Making 1
2 Vidhukesh ParthaSarthy Hindi Solo Rectiation 1
3 Prateek Bhanu Science Quiz 1
4 Akshat Shah Science Quiz 1
5 Supriya Dua Science Quiz, Computer Paintbrush 2
6 Lakshita Khera Science Quiz 1
7 Navya Bansal Fancy Dress 1
Class IV B
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Muskan Gupta Hindi Solo Recitation, Science Quiz, Dumb Charade 3
2 Divyanjali  Science Quiz, Dumb Charade 2
3 Anmol Dhingra Science Quiz, Dumb Charade 2
4 Dimple Chakrawarty Science Quiz, Dumb Charade 2
5 Dwanika Fancy Dress 1
6 Shreya Gupta Computer Paint Brush 1
7 Kartikey Pandey Dumb Charade 1
8 Simran Mengi Dumb Charade 1
Class IV C
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Ayushi Mishra Hindi Solo Recitation, Hindi Oration, GK Quiz, Fancy Dress 4
2 Sakshi Lalwani GK Quiz 1
3 Astha GK Quiz 1
4 Vansh Singh Computer Paintbrush 1
Class IV D
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Shivani Mukherjee English Oration, Spelling Bee, Hindi Recitation, Hindi Oration, Science Talk, Maths Quiz, Solo Singing 7
2 Nityan Sharma Poster Making 1
3 Suvarna Maths Quiz 1
4 Shivta Chaudhary Computer Paintbrush 1
5 Preeti Gupta On the Spot Painting 1
6 Kritika Sharma Fancy Dress 1
7 Nimish Khattar 100% Attendance 1
Class V A
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Nishant Singh Newspaper Reading, GK Quiz 2
2 Nitish Aggarwal Newspaper Reading 1
3 Shivam Sharma Newspaper Reading 1
4 Shwetank Dwivedi Spelling Bee, GK Quiz 2
5 Raj Keswani Dumb Charade 1
6 Gagan Sawhney Dumb Charade 1
7 Alisha Bansiwal Sloagan Making 1
8 Aamir Raza Khan Hindi Oration, GK Quiz 2
9 Mridul Gupta Hindi Oration 1
10 Aditya Gupta GK Quiz, Computer PowerPoint 2
11 Megha Mehta  Fancy Dress 1
12 Anuj Goel 100% Attendance 1
Class V B
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Anusha Sharma English Debate,Newspaper Reading, Dumb Charade, Fancy Dress 4
2 Kanika Goel English Debate 1
3 Mehul Mohan Newspaper Reading, Picture Composition, Science Quiz 3
4 Prashant Giri Newspaper Reading 1
5 Jaskiron Sekhon Dumb Charade, Science Quiz 2
6 Shivam Goel Science Quiz 1
7 Shubham Bansal Science Quiz, Computer PowerPoint 2
8 Raman Kalra 100% Attendance 1
Class V C
S. No. Name Category No. of Prizes
1 Divyanshi Thakur Newspaper Reading, Fancy Dress 2
2 Jivanshu Kochar Newspaper Reading 1
3 Sakshi Gupta Newspaper Reading 1
4 Vaibhav Jain Dumb Charade 1
5 Vanshika  Dumb Charade 1
6 Manisha Jain Slogan Making, Hindi Oration, Science Talk, Maths Quiz, Collage Making 5
7 Ankita Gurnani Poster Making 1
8 Angela Bansal Science Talk 1
9 Anjali Saxena On the Spot Painting 1
10 Sarthak Ganotra Maths Quiz 1
11 Shefali Thakur Solo Singing 1
12 Mukul Kumar 100% Attendance 1
13 Naman Yadav 100% Attendance 1
1 Tanu Aryan I A  97.93%
2 Aakriti Manoja  II A 97.43%
3 Pranav Goyal III B 95.79%
4 Shivani Mukherjee IV D 95.44%
5 Mehul Mohan V B 96.94%